30. April 2026.

RADIO BOROVO 100.7 FM

Prijatelj u svakoj kući

SRD “Sloga” Borovo: Uz takmičenja u planu i izgradnja stepenica za pristup Dunavu iz Dunavske ulice

U prostorijama Ribolovnog doma u Borovu juče je održana Izveštajna skupština Sportskog ribolovnog društva “Sloga” na kojoj je, između ostalog, usvojen Izveštaj o radu za prošlu godinu. Predsednik društva Dragiša Stanić zadovoljan je realizovanim planovima, iako, zbog visokog vodostaja Dunava, nisu uspeli da održe takmičenje u pecanju na plovak za najmlađe članove.

– Takmičenje u pecanju za seniore i Feeder takmičenje je održano. Uređenje obale Dunava je obavljeno, u saradnji sa Hrvatskim vodama su počupane suve vrbe da ne bi nekog povredile. To je planirano i napravljeno. Uređenje dvorišta i prostora Ribolovnog doma napravljeno, sve se održava i spojeni smo na kanalizaciju – izvestio je predesnik Stanić.

Od strane Opštine Borovo ovo društvo je u protekloj godini finansirano sa 4 hiljade evra.

Skupština je prilika da se predstave Plan i program rada i Finansijski plan za 2025. godinu.

Za ovu godinu, osim takmičenja, predloženo je da se u Ulici Slobode naprave stepenice kako bi se moglo sigurno sići do Dunava, budući da je prilikom radova stepenište zatrpano. Ta sanacija se planira zajedničkim delovanjem opštine i ovog društva, rekao je načelnik Zoran Baćanović, koji je uz dožupana Srđana Jeremića, prisustvovao skupštini.

– Krajem školske godine planiramo takmičenje u pecanju na plovak za decu, nadam se da nas Dunav ove godine neće izneveriti. Planiramo i takmičenje za seniore u pecanju na plovak kao i Feeder takmičenje. U planu za ovu godinu imamo i izbetonirati stazu na mestu gde nam je ugrađena kanalizacija. Društvo je i prošle godine donacijama učestvovalo u Akciji “Vatromraz” DVD-a Borovo tako da i ove godine planiramo donaciju nekih sredstava za tu akciju. Planiramo i akcije uređenja i čišćenja priobalja, sađenje novih sadnica na Sremčevoj skeli, čišćenje Poretka i akciju izmuljavanja Poretka – istakao je Stanić.

– Ribolovci su otprilike 80% svojih planova uspeli da završe. Dotakli smo se i prirodne problematike koju priroda sama po sebi pravi poput promena toka reke i porasta Dunava. Rodila se i lepa inicijativa za postavljanje stepenica za pristup obali Dunava, da se lakše može prići mestu za obavljanje ribolova i za očuvanje prirode. Dogovorili smo se da u sledeća tri meseca to i realizujemo – zaključio je načelnik Baćanović.

Borovsko ribolovno društvo broji 119 članova, od toga su 92 seniora i 27-ero dece.  Nakon skupštine organizovan je zajednički ručak.

S.M.