Danas 135 novih slučajeva zaraze u Hrvatskoj, tri osobe preminule


U Hrvatskoj je zabeleženo 135 novih slučajeva zaraze koronavirusom. Preminule su tri osobe, a aktivnih slučajeva sada je 1.158. Među njima su 274 pacijenta na bolničkom lečenju, a na respiratoru je 26 bolesnika, saopštio je Nacionalni štab civilne zaštite.
Od početka epidemije u Hrvatskoj je novim koronavirusom zaraženo ukupno 16.380 osoba, od kojih je 275 preminulo. Oporavilo se 14.947 osoba. U samoizolaciji su trenutno 8.744 osobe. Do danas je ukupno testirano 300. 492 osobe, od toga 4.494 u poslednja 24 časa.
Vukovarsko-sremska županija izvestila je o osam novih slučajeva zaraze. Četiri novoobolele osobe su iz Vinkovaca, dve iz Gradišta i po jedna iz Ivankova i Borova. Preminulih osoba nema, saopštio je jutros županijski Štab civilne zaštite.
Među obolelima na području naše županije je i 5 nastavnika i 18 učenika, dok je u samoizolaciji 14 nastavnika i 344 učenika.
U Osječko-baranjskoj županiji registrovano je šest novopozitivnih osoba, po dve iz Đakova i Vuke te po jedna iz Valpova i Strizivojne. U toj županii preminula je jedna osoba. Reč je o muškarcu iz Darde, 1952. godište, s nizom drugih komorbiditeta.
