Vukovarske gimnastičarke Monika, Miljana i Helena, ekipno viceprvakinje Hrvatske

Na Prvenstvu Hrvatske u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici, koje je održano u Osijeku od 6. do 8. juna, učestvovalo je više od 500 takmičara i takmičarki, a u Obaveznom programu ženske sportske gimnastike, nastupio je rekordan broj ekipa.
Gimnastički klub Vukovar imao je predstavnice u Obaveznom programu ženske sportske gimnastike.
Na Ekipnom prvenstvu Hrvatske GK Vukovar imao je predstavnice u četiri kategorije, kao i na Završnici Kupa Hrvatske u pojedinačnoj konkurenciji.
Na Ekipnom prvenstvu Hrvatske u Obaveznom programu ŽSG, vukovarska ekipa kadetkinja osvojila je 4. mesto, a ekipu su činile Ema Županović, Franka Ljubić, Marina Đerđ i Sofija Hinić. Svim članicama kadetske ekipe bio je ovo prvi nastup na Prvenstvu Hrvatske.
U kategoriji mlađe juniorke ekipa GK Vukovar osvojila je 3. mesto i bronzom su se zasluženo okitile Franka Markešić, Lejla Lučić, Livija Horvat, Iris Špehar i Ljiljana Gavrilović. Najbolje plasirana pojedinka u ovoj kategoriji bila je Franka Markešić koja je osvojila 6. mesto.
U juniorskoj kategoriji vukovarske gimnastičarke su osvojile 4. mesto, nisu nastupile u punom sastavu, a u ekipi su bile Olivera Gavrilović, Ana Vuk, Petra Kolarić i Mia Lozančić. Najbolje plasirana pojedinka je bila Olivera Gavrilović, koja je osvojila 13. mesto.
Najveća borba se vodila u najstarijoj kategoriji ovog programa. Iako vukovarska ekipa nije bila u punom sastavu, mlađe seniorke odradile su takmičenje na visokom nivou. U odličnoj konkurenciji i rekordnom broju ekipa osvojile su ekipno 2. mesto, srebrne medalje i titulu viceprvakinje Hrvatske u kategoriji mlađe seniorke Obaveznog programa. Ekipu su činile Monika Zovko, Helena Badanjak i Miljana Poznanović. Pojedinačno su osvojile dve medalje: 1. Monika Zovko – zlatna medalja i i 3. Miljana Poznanović – bronzana medalja.
GK Vukovar imao je svoje predstavnice i u sudačkim redovima. Na Prvenstvu Hrvatske i Završnici Kupa Hrvatske sudile su nacionalne pripravnice Miljana Poznanović i Dijana Andrašević.
Treneri i uprava GK Vukovar ponosni su na svoje članice i na ostvarene rezultate.
Uprava kluba uputila je iskrene čestitke trenerima i svim takmičarkama, koje su predstavljale GK Vukovar.
Izvor i foto: GK Vukovar