18/05/2024

RADIO BOROVO 100.7 FM

Prijatelj u svakoj kući

Izveštajnoj skupštini Udruženja penzionera Borovo prisustvovalo više od 80 članova

4 min read

Godišnju izveštajnu skupštinu u velikoj sali Kulturnog centra Borovo sinoć je održalo Udruženje penzionera Borovo.

Predsednica Udruženja Milica Popadić zadovoljna je brojnim aktivnostima koje su realizovali prošle godine, od nabavke ogrevnog drveta za članove, uz otplatu na rate, obilaska starijih i nemoćnih članova do obeležavanja značajnih datuma.

– Već tradicionalno proslavljamo Novu godinu po julijanskom kalendaru, Međunarodni dan žena, Praznik rada i Međunarodni dan starijih osoba. Kao Dan Udruženja obeležavamo 13. april, koji je ujedno i godišnjica oslobođenja Borova u Drugom svetskom ratu. Na proslavi se okupi više od dve stotine penzionera, antifašista i gostiju. Prošle godine organizovali smo i odlazak u banju Bizovac i letovanje u Grčkoj, jednodnevne izlete i druženja sa bratskim i prijateljskim organizacijama u Borovu i drugim mestima na našem području, u Republici Srpskoj, Srbiji i Mađarskoj. Dva puta smo bili u Banjaluci, zatim u Dvorovima, Bečeju, Vrbasu, Sremskim Karlovcima i u Medini u Mađarskoj – rekla je u izjavi za Radio Borovo Milica Popadić.

This image has an empty alt attribute; its file name is skupstina-udruzenja-penzionera-borovo-2_resized.jpg

I ovogodišnje proslave Nove godine i Dana žena u svečanoj sali na stadionu bile su masovne, kao i ranijih godina.

– Kod nas ljudi vole doći jer kažu da smo dobri domaćini. Za Novu godinu smo ugostili oko stotinu, a za Dan žena 120 osoba. Bilo je lepo i veselo. U toku su i pripreme za obeležavanje 13. aprila, koji proslavljamo kao Dan našeg udruženja. Pozvaćemo sve naše bratske organizacije i udruženja s kojima sarađujemo. Verujemo da će se i ove godine okupiti oko 200 do 220 nama dragih ljudi – kaže predsednica borovskih penzionera.

Prošle godine imali su 170 članova s plaćenim članarinama. Redovan rad udruženja i manifestacije sufinansira Opština Borovo. Prošle godine od Opštine su dobili 6.000 evra, a ove godine računaju na iznos od 7.500 evra.

– Ta pomoć i podrška nam puno znači, budući da je naša godišnja članarina svega šest evra. Nažalost, prošle godine preminulo je 13 naših članova. Od početka godine članarinu je platilo 116 penzionera. Ovom prilikom pozivam naše članove, koji to nisu uradili dosad, da plate članarinu do 1. aprila, ali i druge penzionere da se učlane i s nama druže, što nam je u ovim godinama, uz zdravlje, najpotrebnije – navodi Milica Popadić.

Za nove članove Upravnog odbora skupština je izabrala Duška Nedića i Dragicu Vujić, koja je dugogodišnja članica i aktivistkinja.

– Već deset godina sam u udruženju. Zadovoljna sam i srećna što se družimo. Lepo nam je zajedno. Trudiću se i dalje da učestvujem u svim aktivnostima i pomažem u radu, sve što treba – priča Dragica, koja je na skupštini i pohvaljena zbog svog angažmana.

This image has an empty alt attribute; its file name is skupstina-udruzenja-penzionera-borovo-3_resized.jpg

Rad skupštine pozdravili su zamenik vukovarsko-sremskog župana Srđan Jeremić i načelnik Zoran Baćanović, ističući brigu za osobe treće životne dobi, koje u Borovu čine trećinu stanovništva. I ove godine borovski penzioneri mogu računati na isplatu božićnica, a načelnik očekuje i skoru odluku o nastavku projekta “Zaželi”. Najavio je i da bi iduće godine trebala početi izgradnja Doma za starije i nemoćne osobe u Borovu.

D.Z.

Radio Borovo | Newsphere by AF themes.