Danas 7956 novozaraženih, u Vukovarsko-sremskoj županiji 197 novih slučajeva

Broj novozaraženih virusom SARS-CoV-2 u Hrvatskoj danas je 7956, 1824 pacijenta su na bolničkom lečenju, a na respiratoru su 233 bolesnika. Nažalost, 38 osoba je preminulo.

Na području Vukovarsko-sremske županije zabeleženo je 197 novih slučajeva zaraze. Rezultati su dobijeni PCR testiranjem, a najveći broj novoobolelih dolazi iz Vinkovaca, njih 58. U Vukovaru su registrovane 24 novozaražene osobe, a ostali zaraženi dolaze iz još 38 naselja sa teritorije Vukovarsko-sremske županije. Preminulih osoba nema.

U našoj županiji su samo četiri škole zatražile onlajn nastavu na početku drugog polugodišta. Na osnovu procene epidemiološke situacije, od 10. do 14. janauara, nastava po C modelu odvijaće se u školama u Vrbanji, Štitaru, Strošincima i Privlaci. Sve ostale osnovne i srednje škole u našoj županiji drugo polugodište su započele nastavom uživo.