Baština: O izložbi narodnih nošnji nacionalnih manjina i koncertu Ansambla narodnih igara SKD”Prosvjeta” povodom 20 godina postojanja
1 min read
Danas je na programu novo izdanje Baštine, emisije o nacionalnim manjinama. Iz sadržaja emisije najavljujemo: zamenik župana iz reda srpske nacionalne manjine Srđan Jeremić posetio opštinu Bogdanovci gde je sa tamošnjim načelnikom Mirkom Barunom razgovarao o položaju pripadnika srpske zajednice.
Na prvom spratu stare robne kuće u Vukovaru otvorena je izložba ženskih narodnih nošnji osam nacionalnih manjina Vukovarsko-sremske županije. Organizator izložbe je Savez Rusina Republike Hrvatske, a građani Vukovara i svi zainteresovani mogu je pogledati do 7.januara iduće godine.
Ansambl narodnih igara Srpskog kulturnog društva “Prosvjeta” obeležio je 20 godina postojanja i delovanja. Donosimo reportažni zapis sa celovečernjeg koncerta koji je održan 4.decembra u Hrvatskom domu.
Emisija je na programu u 12 časova i 10 minuta.