Koronavirus: danas u Hrvatskoj zabeležena 7.094 nova slučaja zaraze koronavirusom, a preminulo je 50 osoba

Spread the love

Broj preminulih osoba od posledica zaraze koronavirusom u Hrvatskoj i dalje raste, saopštio je Štab civilne zaštite Republike Hrvatske. U poslednja 24 časa evidentirano je 7.094 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 31.689. Na bolničkom lečenju je 1.786 pacijenata, od toga su na respiratoru 234 pacijenta. Preminulo je 50 osoba.


U poslednja 24 časa u našoj županiji registrovane su 173 nove pozitivne osobe na COVID-19. Od toga 48 osoba dolazi  iz Vinkovaca, 25 osoba iz Vukovara, 19 osoba iz Nuštra, 7 osoba iz Jarmine, po 6 osoba iz Iloka, Cerića i  Ivankova. Po 5 novozaraženih osoba dolazi iz Županje, po 4 osobe iz Otoka i Markušice, po 3 osobe iz Borova, Cerne, Gunje i Sotina, po 2 osobe iz Lovasa, Soljana, Starih Jankovaca i Trpinje te po 1 osoba iz 23 mesta sa područja naše županije.

 
Iz štaba civilne zaštite Vukovarsko-sremske županije javljaju da je trenutno u županiji 70 osoba hospitalizovano zbog COVID-19 bolesti, a preminule su tri osobe.