Na evropskoj koronakarti cela Hrvatska u crvenom, danas 941 novi slučaj zaraze

Spread the love

Evropski centar za sprečavanje i kontrolu bolesti objavio je novu evropsku koronakartu, na kojoj je cela Hrvatska u crvenom.

Kako je na Tviteru napisao ministar zdravstva Vili Beroš, to je delom rezultat nevakcinisanja i nepridržavanja epidemioloških mera.

Prelazak cele Hrvatske u crveno bio je očekivan jer je broj zaraženih u proteklih nedelju dana porastao za 50 odsto.

U protekla 24 časa u Hrvatskoj evidentiran je 941 novi slučaj zaraze koronavirusom. Aktivnih slučajeva danas je ukupno 5.335. Na bolničkom lečenju su 554 pacijenta, a na respiratoru 58 ljudi. Preminulo je još 10 osoba, saopštio je Nacionalni štab civilne zaštite.

Štab civilne zaštite Vukovarsko-sremske županije izvestio je o 17 novih slučajeva zaraze u poslednja 24 časa. Najviše novopozitivnih, 11, dolazi iz Vinkovaca, a ostali su iz još šest naselja na području naše županije. Preminula je jedna osoba, a trenutno je u našoj županiji hospitalizovano 20 osoba.

Zaključno sa 8. septembrom u Hrvatskoj je protiv bolesti COVID-19 vakcinisano 43,13 odsto ukupnog, odnosno 51,79 odraslog stanovništva.