Od koronavirusa obolele još dve osobe iz Vinkovaca i jedna iz Vukovara

Spread the love

Na području Vukovarsko-sremske županije još 3 osobe su obolele od koronavirusa, dve osobe su iz Vinkovaca, a 1 osoba iz Vukovara. Do sada je na području naše županije ukupno 29 obolelih osoba. S jučerašnjim danom testirane su 333 osobe. U samoizolaciji na području naše županije nalazi se 579 osoba, a tokom jučerašnjeg dana nije bilo dojava o kršenju samoizolacije. U objektima za karantin nalaze se 2 osobe, a vozača kamiona trenutno nema.

COVID-19 ambulante su imale 3 poziva osoba bez sumnje, te su im dati odgovarajući saveti. Opšta županijska bolnica Vinkovci ima 5 hospitalizovanih osoba pozitivnih na COVID-19, dok se ostale osobe nalaze u kućnoj samoizolaciji radi blažih simptoma bolesti. I dalje imamo na COVID-19 pozitivna 2 lekara, 3 zdravstvena i 1 nezdravstvenog radnika. Ukupno je 18 lekara, 36 medicinskih sestara i 3 nezdravstvena radnika u samoizolaciji, navodi se u današnjem saopštenju Štaba civine zaštite Vukovarsko-sremske županije.