U VSŽ još dva obolela od koronavirusa iz Nuštra i Vinkovaca

Spread the love

Od juče u Vukovarsko-sremskoj županiji imamo dve novoobolele osobe s područja Nuštra i Vinkovaca, izvestili su iz županijskog Štaba civilne zaštite. Ukupno obolelih na području naše županije sada je 18.

S jučerašnjim danom testirano je ukupno 218 osoba. U samoizolaciji na području naše županije nalazi se 655 osoba. Tokom jučerašnjeg dana bilo je 5 dojava o mogućem kršenju samoizolacije, a kršenje mera utvrđeno je u jednom slučaju.

U objektima za karantin nalazi se 6 osoba. COVID-19 ambulante imale su 4 poziva, od kojih se tri poziva odnose na pacijente bez sumnje na zaraženost, a jedna osoba upućena je infektologu u Opštu županijsku bolnicu Vinkovci.

U vinkovačkoj bolnici i dalje ima šest hospitalizovanih osoba pozitivnih na COVID-19, dok se ostale osobe nalaze u kućnoj samoizolaciji radi blažih simptoma bolesti. I dalje su pozitivna dva lekara, a 18 lekara, 34 medicinske sestre i tri nezdravstvena radnika su u samoizolaciji, navode iz županijskog Štaba civilne zaštite.