18. March 2025.

RADIO BOROVO 100.7 FM

Prijatelj u svakoj kući

Ocu koji je maloletnog sina učio voziti na autoputu izrečena kazna od 3000 kuna

Juče oko podneva saobraćajna policija je kod odmorišta Rastovica na autoputu zatekla 15-godišnjaka iz Babine Grede za volanom automobila daruvarskih registracija. Maloletnik je vozio uz odobrenje 42-godišnjeg oca koji je sedeo na suvozačkom mestu.

Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti saobraćaja na cestama, protiv maoletnika sledi podnošenje optužnog predloga i dostavljanje obaveštenja nadležnom centru za socijalnu zaštitu.

Njegovom ocu je na mestu događaja izdan prekršajni nalog i izrečena kazna u iznosu od 3000 kuna.

– Maloletnik je grubo prekršio saobraćajne propise u prisutnosti roditelja, koji je bio dužan preduzeti mere roditeljske brige i sprečiti i ne dozvoliti činjenje prekršaja -navode iz vukovarsko-sremske policije.

Ujedno upozoravaju sve učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajne propise, da se brinu o zaštiti i dobrobiti dece i maloletnika, ne izlažući ih opasnostima, a samim tim i druge učesnike u saobraćaju.

Radio Borovo | Newsphere by AF themes.