24. March 2025.

RADIO BOROVO 100.7 FM

Prijatelj u svakoj kući

Župan Božo Galić obišao vukovarske škole stradale u nevremenu i posetio Opštinu Trpinja

Župan Vukovarsko-sremske županije Božo Galić juče je sa saradnicima obišao Srednju Strukovnu školu Marko Babić iz Vukovara i Tehničku školu Nikole Tesle Vukovar,  koje su stradale u olujnom nevremenu koje je pogodilo delove naše županije 7. jula, zbog čega je 9. jula proglašena elementarna nepogoda za nevremenom pogođena područja.

Obilaskom navedenih škola župan se uverio na licu mesta u razmere štete na školskim zgradama. U nevremenu su stradala krovišta na jednoj i drugoj školi što je posledično dovelo do prodora kiše, odnosno vode u same unutrašnje prostore škole i do oštećenja elektroinstalacija, podova, parketa, zidova i nastavne opreme koja se nalazila u školi.

Kako navode iz županijske uprave, dogovoreno je će da Vukovarsko-sremska županija kao osnivač škola, u hitnom postupku započeti postupak sanacije i platiti sve nužne troškove, kako bi škole spremne dočekale početak nove nastavne godine koja počinje 9. septembra ove godine.

Radio Borovo | Newsphere by AF themes.