Baština, 11.10.2018.
2 min readNovo izdanje “Baštine”, emisije o nacionalnim manjinama na programu je svakog drugog četvrtka od 12,10 časova.
Iz sadržaja današnje emisije najavljujemo: Mađarska Vlada finansirala je izgradnju dečjeg igrališta u vukovarskoj park-šumi Adica. Projekat je realizovan kroz Program razvoja vrtića u Karpatskom bazenu, a igralište je s predstavnicma vukovarske gradske uprave otvorila Judit Sabo, načelnica Odeljenja za mađarske zajednice u inostranstvu u kancelariji mađarskog premijera Viktora Orbana.
Prigodnom proslavom u Mađarskoj kući, Udruženje Mađara grada Vukovara obeležilo je 10 godina postojanja i rada. Prema poslednjem popisu stanovništva mađarska zajednica u Vukovaru broji oko 340 pripadnika, a u čitavoj Hrvatskoj oko 15 hiljada. Prioritet je obrazovanje na maternjem jeziku.
Na nedavno održanom Eko-etno sajmu u Vukovaru predstavili su se i članovi Češke besede iz Osijeka, od kojih je gotovo polovina iz grada na Dunavu i Vuki.