22/09/2023

RADIO BOROVO 100.7 FM

Prijatelj u svakoj kući

U Dalju počeo Memorijalni turnir “Danijel Popović”

4 min read

Prijateljskom fudbalskom utakmicom koju su odigrali NK “Osijek” i NK “Vukovar 1991” i prigodnim programom, u subotu je na školskom igralištu u Dalju otvoren 1.Memorijalni turnir “Danijel Popović” u čast jednog od najvećih fudbalskih talenata naše regije, igrača ova dva kluba i mladog hrvatskog reprezentativca koji je tragično stradao u saobraćajnoj nesreći pre 15 godina. Kako ističe načelnik opštine Erdut Jugoslav Vesić, cilj je da ovam Memorijalni turnir preraste u tradiciju kako bi se sačuvala uspomena na Danijela Popovića.

“Danas smo svi srećni zbog toga što možemo da mu se barem na neki način odužimo, a s druge strane smo tužni zato što je jedna takva nada i jedan takav sportista otišao.Mi smo ovo zamislili kao “Daljsko leto” i u tom smislu počinjemo s ovim turnirom. Narednih godina sve planiramo da podignemo na viši nivo. Smatramo da Dalj kao mesto zaslužuje da ima jedan period, od mesec, dva dana događanja jer znamo da nam sela jednostavno nestaju. Uz pomoć mladih ljudi iz Dalja, kojima se ovom prilikom zahvaljujem, a koji su imali volju, želju i ideju , pokušaćemo da napravimo nešto za naše selo”, rekao nam je Vesić.

Na turniru koji se održava do 23.jula učestvuju 22 ekipe iz cele regije, kaže Alen Čengić iz Organizacionog odbora ove manifestacije

“Utakmice su na programu svake večeri od 19,30 do 22,30 časova, za posetioce ćemo imati i popratni program. Ulaz je besplatan, ali se na ulazu se nalazi kutija za dobrovoljn i prilog. Cilj nam je da prikupimo sredstva za spomen ploču koju bi postavili na mestu gde je Danijel nastradao”, kaže Alen.

U ime porodice , organizatorima se zahvalio Danijelov najmlađi brat Nebojša, igrač bjelobrdskog BSK-a.

“Ovo nam mnogo znači jer se prvi put organizuje turnir u čast našeg brata. U svoje ime i u ime porodice Popović zahvalio bih se Opštini Erdut i Kafe baru Uno koji su došli na ideju da se ovaj turnir održi”, rekao je Nebojša.

Organizaciju memorijalnog turnira u Dalju, u čast Danijelu Popoviću, pozdravili su i predstavnici Vukovara 1991 i Osijeka, Darko Dimić i Milan Španjić.

“Danijel je bio jedan od najvećih talenata Vukovara i igrača koji su igrali u našem klubu. U njegovu čast i uz velike zasluge Slavka Bakete, trenera u vreme Danijela, osmišljen je memorijalni turnir “Danijel Popović” koji kod nas traje već 15 godina. Mi smo pre nedelju dana imali takav turnir i svake godine dovedemo Osijek, Cibaliju i ostale klubove tako da je to jedna revija županijskog vukovarsko-sremskog fudbala u uzrastu “limači””, kaže Dimić.

“Dalj kao mesto sporta, mesto ljudi, mesto događanja, koje je dalo na stotine kvalitetnih ljudi u sportskom delu od Luke Bajagića pa i ostalih, zaslužuje ovakav turnir, i dobro je što je organizovan vezano za Danijela koji je bio spona i u onom delu kad je bilo teško biti Srbin, a pogotovo igrati za hrvatsku reprezentaciju. Znači, osuđen si i od svojih i od drugih, a on je to premostio. Verujem da ćemo to svi premostiti jednog dana”, rekao nam je Španjić.

Leave a Reply

Radio Borovo | Newsphere by AF themes.