Tri poraza i jedna pobeda

Spread the love

Košarkaši Borova poraženi su u utakmici kvalifikacija za ulazak u hrvatsku Premijer ligu u Ludbregu od ekipe “Grafičar” rezultatom 95:91. Iako su u prvi tri četvrtine bili u vodstvu Borovčani su poklekli u zadnjoj četvrtini u kojoj su prepustili domaćinu inicijativu i poraz je bio neminovan.

Selekcija Borova “Početnici” poražena je od Belog Manastira sa 48:43, a u redovima Borovčana najbolji su bili Vesić sa 19 postignutih koševa i Smiljanić sa 12.

I ženska ekipa “Početnica” je u svom prvom prvenstvenom nastupu poražena od ekipe Ženskog košarkaškog kluba “Brod” iz Slavonskog Broda rezultatom 52:11.

Lepše rezultate su ostvarile mlađe kadetkinje Borova koje su prvo u Slavonskom Brodu savladale ekipu “Broda”sa 53:44 te na domaćem parketu ekipu “Slavonca” iz Komletinaca sa 58:18. U ova dva susreta najviše su se istakle igračice Borova: Bosić Melani, Brocić Sanja, Stojanović Gabrijela i Todorović Milica.