U poslednjoj ovosezonskoj utakmici na domaćem terenu klub malog fudbala Bata Borovo ostvario je pobedu u jednoj vrlo interesantnoj i napetoj utakmici protiv ekipe Moby Dick iz Batrine. Rezultat je na kraju bio 9:6 za ekipu domaćina.

Krenulo je povoljno za goste jer su u prvoj minuti susreta došli do vođstva od 0:1, da bi Vajić poravnao na 1:1. Potom gosti ponovo dolaze do prednosti od 1:2, ali onda se Bata budi i uz pomoć Kosića, Bijelovića, Maleckog i Ilinčića do poluvremena postiže još 4 pogotka te na poluvremenu rezultat glasi prividno visokih 5:2 za Batu.

Na početku drugog dela Malecki ponovo daje još jedan pogodak te domaćin sada vodi 6:2. Pomislila je publika a verovatno i igrači da ovaj visoki rezultat znači uvođenje utakmice u mirnu luku, međutim gosti iz Batrine se ne predaju, i sa postignuta 3 gola stižu na 6:5 i uvode utakmicu u vrlo interesantnu završnicu.

Gosti su preuzeli rizik i igrali su bez golmana odnosno sa 5 igrača u polju, i to im na sreću domaćina nije donelo željeni rezultat. Najpre Vajić postiže gol za 7:5, ali tada gosti ponovo dolaze do samo gola zaostatka. U poslednjim minutama susreta dobrom odbranom ekipa Bate uspela je da složi vrlo dobru kontru te je Josip Tunjić povisio vođstvo na 8:6.

Gosti su pokušali i boriili se do poslednjih sekndi utakmice kada Malecki šutem sa svoje polovine u nebranjeni gol gostiju postavalja konačan rezultat utakmice 9:6. Iako je na utakmici prisustvovao manji broj gledalaca nego što se očekivalo, ljudi su mogli uživati u jednoj napetoj utakmici sa mnogo šansi i golova, ali opet u vrlo fer i korektnoj atmosferi. Ekipa Bate ovom pobednom zauzela je 12 mesto na tabeli sa isto toliko bodova.

Ovim trijumfom Bata je pokazala da entuzijazam i upornost mladih vrednih ljudi na čelu kluba, igračkog kadra i trenerskog para itekako daje rezultate i ako se ovakim tempom razvitka nastavi u sledećoj sezoni Batu možemo očekivati u gornjem delu tabele, a što da ne i u samom vrhu. U sledećem kolu Bata gostuje u Slavonskom Brodu gde će odmeriti snage sa ekipom MNK Brod. Utakmica se igra u nedelju.