Prema podacima Štaba civilne zaštite Vukovarsko-sremske županije, pristiglim do 8 časova, na području naše županije registrovano je osam novih pozitivnih osoba. Četiri novozaražene osobe su iz Vukovara, tri iz Vinkovaca i jedna iz Ivankova. Preminulih osoba nema, saopštio je jutros županijski Štab civilne zaštite.

Od početka epidemije na području Vukovarsko-sremske županije od bolesti COVID-19 obolela je ukupno 741 osoba, preminulo je 16, a izlečeno je 618 osoba.

Trenutno je u županiji hospitalizovano šest osoba.

U protekla 24 časa testirano je 106 osoba ili ukupno dosad 10 213.

U samoizolaciji je 365 osoba.

Od ukupnog broja pozitivnih na COVID-19 u našoj županiji, pozitivno je i troje radnika iz sistema zdravstva, a u samoizolaciji je 12 radnika, navodi se u redovnom saopštenju za javnost iz Štaba civilne zaštite Vukovarsko-sremske županije.