Nazovite nas: +385 (0)32 438 238

Zagreb: Pet medalja za altetičare AK “Slavonija-Žito” za koji nastupa i Melani Bosić iz Borova

Na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore i juniorke, koje je održano 16. februara u Zagrebu, članovi Atletskog kluba “Slavonija-Žito” iz Osijeka, za koji nastupa i mlada atletičarka iz Borova Melani Bosić, osvojili su pet medalja, dve srebrne i tri bronzane.

Na ovom takmičenju posebno su se istakli skakači u dalj. U konkurenciji mlađih juniora, Filip Medić je osvojio srebro(6,54m), a Arian Getto bronzu (6,42m). Kod mlađih juniorki, na drugu stepenicu postolja popela se Jana Pranjić (5,45m).

Osječani su zauzeli 3. mesto u štafeti 4x400m i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Štafetu su trčali Ivan Branković, Mislav Škrtić, Franko Salaj, Arian Getto (3:38,39) odnosno Jana Pranjić, Iva Akmadžić, Petra Mauk i Melani Bosić (4:01,25).