Nazovite nas: +385 (0)60 338 338

Završene sezone u ligama Vukovarsko – srijemske županije

Proteklog vikenda odigrana su poslednja kola i zaključene sezone u Prvoj, Drugoj i Trećoj županijskoj ligi Vukovarsko-srijemske županije.

U prvoj ŽNL Vukovarsko – srijemskoj postignuti su ovi rezultati:

HNK FRUŠKOGORAC Ilok NK ZRINSKI Bošnjaci 1:3
ŠNK MLADOST Antin NK NOSTERIA Nuštar 4:2
NK BRŠADIN Bršadin NK SLAVONAC Gradište 2:2
NK BORINCI Jarmina NK TOMISLAV Cerna 1:3
NK SLAVONIJA Soljani NK VRBANJA Vrbanja 4:2
NK BUDUĆNOST Šiškovci NK MLADOST Vođinci 3:1
NK HAŠK-SOKOL S.Jankovci NK SLAVONAC Komletinci 0:0
NK DILJ Vinkovci RNK SLADORANA Županja 1:1

NK Dilj je izborio doigravanje za ulazak u viši rang takmičenja odnosno u Međužupanijsku ligu Slavonije i Baranje, gde će se sastati sa šampionom Prve Županijske lige Osiječko baranjske a to je ekipa NK Radnički Mece. U niži rang takmičenja odnosno u Drugu Županijsku ligu Vinkovci plasirala se ekipa Mladosti iz Antina, a u zavisnosti od plasmana i ulaska u viši rang takmičenja ekipe Dilja i odluke šampiona 2. Žnl Vukovar i Vinkovci da li će nastaviti takmičenje u višem rangu zavisi da li će ekipa Nosterije iz Nuštra ostati u Prvoj ŽNL. Tabela izgleda ovako:

1

NK DILJ Vinkovci (-4)

29

54 : 24

20

4

5

60

2

RNK SLADORANA Županja (-1)

29

55 : 30

17

3

9

53

3

NK TOMISLAV Cerna

29

58 : 45

16

2

11

50

4

NK SLAVONAC Gradište

29

52 : 47

15

5

9

50

5

NK SLAVONIJA Soljani

29

67 : 44

14

7

8

49

6

NK MLADOST Vođinci (-1)

29

61 : 48

16

2

11

49

7

NK BORINCI Jarmina

29

71 : 51

13

5

11

44

8

NK VRBANJA Vrbanja (-1)

29

52 : 52

12

4

13

39

9

HNK FRUŠKOGORAC Ilok

29

39 : 44

10

9

10

39

10

NK HAŠK-SOKOL S.Jankovci (-1)

29

47 : 52

12

3

14

38

11

NK SLAVONAC Komletinci (-1)

29

41 : 53

12

2

15

37

12

NK BRŠADIN Bršadin

29

34 : 42

9

8

12

35

13

NK ZRINSKI Bošnjaci (-1)

29

42 : 56

8

7

14

30

14

NK BUDUĆNOST Šiškovci

29

44 : 72

7

4

18

25

15

NK NOSTERIA Nuštar (-1)

29

52 : 86

7

5

17

25

16

ŠNK MLADOST Antin (-1)

29

35 : 58

6

6

17

23

U drugoj ŽNL grupe Vukovar ekipa Negoslavaca je već ranije obezbedila šampionsku titulu, koju je u poslednjem kolu samo overila, i izborili su pravo nastupa u Prvoj ŽNL naredne sezone, ukoliko se iz uprave kluba odluče na taj korak. Ukoliko ekipa Negoslavaca ode u viši rang takmičenja tada iz Druge ŽNL grupa Vukovar ispada samo jedna ekipa a to je NK Šarengrad koji je i prije početka drugog dela sezone odustala od takmičenja. Ukoliko ekipa Negoslavaca nastavi takmičenje u Drugoj ŽNL, a šampion Treće ŽNL odluči da se takmiči u Drugoj, tada bi se moglo desiti da ekipa Sloge iz Borova ispadne u niži rang odnosno od sledeće sezone nastupa u Trećoj ŽNL. U poslednjem kolu su postignuti ovi rezultati:

SINĐELIĆ slobodan
CROATIA HAJDUK (T) 3:3
MITNICA SLOGA (B) 2:2
RADNIČKI DUNAV 0:3
SREMAC NEGOSLAVCI 2:4

Tabela izgleda ovako:

1

NEGOSLAVCI

17

38 : 13

13

3

1

42

2

CROATIA

17

41 : 30

9

3

5

30

3

RADNIČKI

17

28 : 28

8

3

6

27

4

SINĐELIĆ

17

36 : 25

6

6

5

24

5

SREMAC

17

29 : 33

6

6

5

24

6

DUNAV

17

25 : 39

7

1

9

22

7

MITNICA

17

24 : 27

3

7

7

16

8

HAJDUK (T)

17

28 : 37

4

4

9

16

9

SLOGA (B)

17

21 : 36

3

3

11

12

10

ŠARENGRAD

9

16 : 18

4

0

5

12

U Trećoj ŽNL grupa Vukovar je bilo najuzbudljivije u poslednjem kolu, jer su ekipe koje su se borile za šampionsku titulu Sokol i Tompojevci, odigrali dve uzbudljive utakmice u kojima je pobeda jedne ili druge ekipe mogla odlučiti o šampionu, međutim odigrale su nerešeno, te su nakon ovog ishoda bodovno izjednačene ali zbog bolje gol razlike ekipa Sokola iz Berka izborila je plasman u viši rang odnosno Drugu ŽNL grupa Vukovar. Rezultati su sledeći:

BOROVO HAJDUK /B/ 4:4
RUSIN LIPOVAČA 0:7
MLADOST SOKOL 1:1
MOHOVO TOMPOJEVCI 5:5

Tabela:

1

SOKOL

16

65 : 22

12

1

3

37

2

TOMPOJEVCI

16

74 : 34

12

1

3

37

3

HAJDUK /B/ (-1)

16

57 : 28

11

2

3

34

4

LOVAS

16

60 : 35

9

1

6

28

5

MOHOVO

16

54 : 36

9

1

6

28

6

BOROVO

16

61 : 47

6

5

5

23

7

LIPOVAČA

16

27 : 80

2

1

13

7

8

MLADOST (-4)

15

19 : 46

3

1

11

6

9

RUSIN

16

16 : 105

1

0

15

3

U Drugoj ŽNL grupa Vinkovci šampionsku titulu izborila je ekpa Vidor – Matijević iz Sremskih Laza koja je i na polovini takmičenja bila na prvom mestu, odnosno tokom čitave sezone bila je na mestu broj 1 na tabeli, te je u poslednjem kolu samo overila plasman u Prvu ŽNL. Rezultati su sledeći:

ŠD CROATIA – Meteor 3:0 (prekid zbog nedovoljnog broja igrača)
Mladost C – Lovor 2:0
Sremac – Borac R 6:3
Sloga – Lipovac 3:0 (Gosti nisu došli na utakmicu)
Mladost P – Šokadija 3:0
Slavonac – Vinkovci 1:1
VIDOR – MATIJEVIĆ – Frankopan 4:2

Tabela izgleda ovako:

Poz. Klub

OU

POB

NER

POR

POS

PRI

GR

Bod

1. VIDOR-MATIJEVIĆ

26

16

5

5

85

31

+54

53

2. ŠD CROATIA

26

14

3

9

57

43

+14

45

3. Frankopan

26

13

5

8

78

41

+37

44

4. Mladost P

26

12

7

7

59

31

+28

43

5. Borac R

26

13

4

9

61

47

+14

43

6. Slavonac

26

13

3

10

51

48

+3

42

7. Mladost C

26

11

5

10

45

48

-3

38

8. Vinkovci

26

12

1

13

57

63

-6

37

9. Sloga

26

11

3

12

48

45

+3

36

10. Šokadija

26

11

3

12

49

46

+3

36

11. Lovor

26

8

9

9

37

39

-2

33

12. Meteor

26

9

3

14

34

51

-17

30

13. Lipovac (-1)

26

7

5

14

49

82

-33

25

14. Sremac (-1)

26

3

2

21

34

129

-95

10

Što se tiče Treće ŽNL grupa Vinkovci, NK Zrinski iz Tordinaca je već ranije obezbedio šampionsku titulu i mesto u Drugoj ŽNL, tako da se poslednjih nekoliko kola igralo za prestiž. Postignuti su ovi rezultati:

Obilić Ostrovo – Zrinski Tordinci 2:5
Čelik Gaboš – Hajduk Mirko Mirkovci 4:2
Hrvatski Sokol Mirkovci – Borac Banovci 4:1
Đezelem Korođ – Polet Donje novo selo 2:1

Tabela:

Poz. Klub

OU

POB

NER

POR

POS

PRI

GR

Bod

1. Zrinski T

16

14

0

2

58

19

+39

42

2. Hrvatski Sokol

16

9

3

4

47

21

+26

30

3. Hajduk Mirko

16

8

4

4

42

29

+13

28

4. Čelik

16

8

4

4

41

34

+7

28

5. Borac

16

5

2

9

38

47

-9

17

6. Podgrađe

16

3

6

7

24

23

+1

15

7. Obilić

16

4

2

10

23

55

-32

14

8. Đezelem

16

3

5

8

24

58

-34

14

9. Polet

16

3

4

9

32

43

-11

13

RAPSODIJA d.o.o. - RADIO BOROVO
Glavna 5A, 32227 BOROVO,
tel/fax: +385 60 338 338.
tel: +385 32 439 004,
marketing@radio-borovo.hr

top-logo-radio-borovo-respo

Pregled stranice

Trenutno na stranici: 5
Današnje posete: 296
Ukupan broj poseta: 840666