Nazovite nas: +385 (0)60 338 338

Još jedan remi ekipe Bata Borovo

Još jedan remi kluba malog fudbala Bata Borovo i to na domaćem terenu protiv drugoplasirane ekipe na tabeli kluba malog fudbala Nova Gradiška, rezultat je bio 4:4. U četiri navrata gosti su vodili ali je Bata uspela da sustigne prednost i pored jedne sudijske greške na njihovu štetu ostane neporažena u ovom susretu.

Poveli su gosti a poravnao je Kosić glavom posle asistencije golmana Tovilovića. Gosti praktično u sledećem napadu ponovo dolaze u vođstvo ali Vuletić poravnava rezultat na 2:2. Nakon toga u drugom delu igre gosti vode 3:2 ali Ratko Vajić izjednačava rezultat na 3:3. Potom gosti ponovo dolaze u vođstvo igrom sa 5 igrača u polju bez golmana, na 3 minute do kraja susreta. Svi su mislili da će iskusna ekipa iz Nove Gradiške zadržati stečenu prednost, pogotovo nakon jedne sporne odluke odnosno ne dodeljenog penala za domaćine posle očiglednog igranja rukom igrača gostiju u svom kaznenom prostoru.

Sudije utakmice ostale su neme a sa klupe domaćina usledili su prigovori, u ovom slučaju opravdani. Međutim nakon nekoliko trenutaka malo grublja igra gostiju u drugom poluvremenu rezultovala je kaznenim akumuliranim udarcem sa 10m za domaću ekipu koji rutinski realizuje Ratko Vajić i postiže svoj drugi pogotak, te poravnava rezultat na 4:4 na minut i po do kraja susreta. Pokušali su gosti ponovo sa 5 igrača u polju i malo je nedostajalo da im se to obije o glavu da je jednu presečenu loptu Ratko Vajić uspeo poslati u nebranjeni gol gostiju sa svoje polovine terena, ali na žalost po domaćine nije je dobro zahvatio i rezultat je ostao konačnih 4:4. Dosta uzbuđenja donela je ova utakmica za oko 150 gledalaca i simpatizera ekipe Bata Borovo.

Bata sada ima 10 bodova u tekućem prvenstvu u debitantskoj sezoni u 2 ligi malog fudbala Istok, i uz svoj juniorski pogon polako gradi još bolji igrački kadar, koji će nadamo se rezultovati još boljim rezultatima te privući još više navijača i ljubitelja ovog malog ali kluba sa velikim srcem.