kosarka

Košarkaši Borova sinoć su pred svojom publikom, u sportskoj dvorani u Borovu naselju, odbranili titulu osvajača Kupa Hrvatske za Slavoniju i Baranju, pobedivši vrlo dobru ekipu Đakova, rezultatom 83:72.

Iako su gosti imali prednost tokom prvog poluvremena, Borovčani su u trećoj četvrtini (3/4) preokrenuli rezultat u svoju korist i do kraja susreta je uspešno zadržali, do konačnih +11 poena razlike.

Koševe za Borovo postigli su Bekavac 20, Kapović 14, Pejić 13, Brocić 12, Tomić 11, Rajšić 7, Jovanović 3, Pušić 2 i Bobinac koji je ubacio 1 koš. U igri je bio i mladi Pandža Ivan, ali bez postignutog koša.

Prvotimci Borova sutra odlaze u Belišće, gde će odigrati dve turnirske utakmice protiv Županje i domaćina Belišća, a u okviru priprema za predstojeće prvenstvo.